Czar-Art - wieczór teatralny

“CZAR-ART – wieczór teatralny” to kolejna propozycja na jesienny długi wieczór.
Tym razem salę widowiskową GCKiB w Czarnej Dąbrówce wypełni czar i magia teatru, któremu towarzyszyć będzie muzyka.
Wśród naszych teatralnych propozycji każdy z Was znajdzie coś dla siebie.
Zaczynamy od godz. 18:00 spektaklem pt.: “Jestem” w wykonaniu grupy teatralnej działającej pod skrzydłami Gminnego Centrum Kultury w Cewicach.
„Jestem” to opowieść o relacjach między dorosłymi i dziećmi, o ich problemach, zaniedbaniach ale również wzajemnych oczekiwaniach. Przedstawienie inspirowane tekstami z książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „Mały książę”.
Występują: Alicja Keller, Izabela Pikuła, Magdalena Dułak, Maja Szczechowicz, Monika Szwarc, Natalia Szymikowska, Nikola Drywa, Nikola Klejna, Oliwia Klejna, Zosia Śmiałkowsk
Scenariusz i reżyseria: Karol Płotka
Kolejny punk tegorocznego “Czar-Artu” to monodram Magdaleny Płanety pt.: “Dzika”. Skierowany dla widza w wieku 16+.
“Weź do ręki garść powietrza, ziemi napchaj do ust, zamknij oczy i czekaj, aż przyjdzie ona – matka wszystkich, Odwieczna Starucha. Rozgoni Twe wieczne śnienie, zetrze Ci z oczu parch.”
Monodram Magdaleny Płanety “Dzika” opowiada historię nie jednej, a wielu kobiet. Rozprawia się z głęboko zakorzenionymi wzorcami, opartymi na strachu, lęku i odwiecznej próbie utrzymania kobiet w przekonaniu, że są gorsze i zasługują na mniej niż mężczyźni. Pomimo, że tysiące lat patriarchatu trudno zmieścić w jednym, scenicznym zdarzeniu, opowiedzianym przez jedną osobę – Płaneta podejmuje tę próbę, posługując się nie tylko swoim głosem, lecz jak wskazuje scenariusz – głosami wielu przodkiń. Przodkiń nas wszystkich.
Piątkowy wieczór zakończy koncert duetu poezji śpiewanej – Małgorzaty Burjan i Patryka Skarbka-Tłuchowskiego “Strach przed latem”. Duet to przede wszystkim pozytywnie zakręcone osoby, które dzięki swojej charyzmie zostają w sercach publiczności na długo! Przekorna nazwa zespołu nawiązuje do najdłuższej w Polsce pory roku, jaką jest… jesień. To pachnący grzanym winem, oświetlony ciepłym światłem świec czas, sprzyjający wyciszeniu i refleksji, o które trudno w czasie hałaśliwego, tętniącego zabawą lata. Duet prezentuje twórczość własną oraz przedstawiają autorskie aranżacje utworów innych artystów – od Marleya, przez Brzechwę, Mickiewicza po Leśmiana.
Wystąpią:
Małgorzata Burjan – instruktorka Ośrodka Teatralnego Rondo, animatorka kultury, inicjatorka działań proekologicznych, miłośniczka gry na bębnach djembe, wokalistka.
Patryk Skarbek – Tłuchowski – absolwent Akademii Pomorskiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku, czujący muzykę od jazzu przez rock do poezji śpiewanej, aranżer, kompozytor i klawiszowiec.
Widzimy się 28 października na sali widowiskowej GCKiB w Czarnej Dąbrówce.
Początek o godz. 18:00.
Rezerwujcie czas – bo to CZAR-ART!!!