"Folk w ogródku już w sobotę!"

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na kolejną muzyczno-artystyczną ucztę!
“Folk w ogródku” zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji, zarówno muzycznych jak i artystyczno-rękodzielniczych.
W Ogrodzie Sensorycznym w Mikorowie widzimy się już 31.07.2021 r. Startujemy o godz. 17.00.
Rezerwujcie czas!!
Plan imprezy:
* 30 i 31.07.2021 r.:
– warsztaty śpiewu tradycyjnego z Sofią Herian (obowiązują zapisy!)
Sofia Herian pochodzi z Ukrainy, od 2012 roku mieszka na stałe w Krakowie. Jest zawodowym muzykiem (akordeon, harmonia, pianino, gitara, gra również na domrze, bandurze, sopiłce). Jest absolwentką uczelni muzycznej – Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych (Katedra Folklorystyki i Etnografii). Jej specjalizacją jest folklor ukraiński. Od 1998 r. prowadzi aktywną działalność w tej dziedzinie – jako folklorysta zajmuje się poszukiwaniem, odtwarzaniem i popularyzacją ukraińskiego folkloru w dziedzinie muzyki. Prowadzi badania terenowe na terenie wsi obwodu Wołyńskiego, zapisując od najstarszych mieszkańców archaiczne pieśni Polesia, folklor dziecięcy, przysłowia i porzekadła, a także mnóstwo różnych historii-opowieści o dawnym życiu. Jako nauczyciel ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jej dorobkiem jest zespół folklorystyczny ”Передзвін” (1999-2006 miasto Kowel, obw. Wołyński ), którego członkowie do dziś kontynuują swoją przygodę z pieśnią ludową, a także zespół pieśni tradycyjnej ”Кросна” (2007-2012 Kijów) – którego była współzałożycielem i kierownikiem. Od ponad czterech lat mieszka w Krakowie. Postanowiła kontynuować pracę w ramach swojej pasji, dlatego w 2013 roku założyła i prowadzi zespół pieśni ukraińskiej, śpiewanej tradycyjną manierą (znaną w Polsce jako „biały głos”) – “Вельме Гурт”.
* 31.07.2021 r.:
SCENA:
– 17.00 – występ grupy warsztatowej w ramach warsztatów śpiewu tradycyjnego
– 18.00 – koncert Anima i Bębny –
Gdy dźwięk mis kryształowych splata się z dźwiękiem głosu śpiewaczki, ANIMA zabiera słuchaczy w inną przestrzeń – przestrzeń światła.
Zapraszam na koncert mis kryształowych, mis tybetańskich, dzwonków koshi i innych instrumentów wysokowibracyjnych z towarzyszeniem mojego głosu. Charakteru głębi i zbliżenia do tego co pierwotne nadadzą bęben obręczowy (szamański), baraban oraz oraz instrumenty perkusyjne. Na koncercie będzie można usłyszeć zarówno miękki, otulający ciepłem wokal, jak i zaśpiewy głosem białym.
Z ANIMĄ zagrają członkinie zespołu JARGA ze Słupska:
Katarzyna Barszcz, która zagra na bębnie obręczowym i instrumentach perkusyjnych oraz Anna Patalon, która zagra na barabanie i tank drum.
– 19.00 – Koncert zespołu Kurna Chata –
Muzyka zespołu Kurna Chata jest przykładem na to, że oryginalna forma aranżacyjna w połączeniu z profesjonalnym wykonaniem oraz świadomą kreacją w kierunku różnorodności nastrojów muzycznych, może prowadzić do błyskotliwego końcowego efektu artystycznego. Repertuar koncertowy Kurnej Chaty to z jednej strony ciekawe interpretacje tradycyjnych polskich tematów folkowych w stylu wykonawczym „ethno-modern”, a z drugiej strony ocierające się o muzyczno-kabaretowy pastisz, dowcipne utwory inspirowane tekstami z tradycyjnej muzyki ludowej. Połączenie nostalgicznych klimatów tradycyjnych pieśni ludowych z humorystycznymi piosenkami w stylu folk, zapewniają podczas koncertów zespołu Kurna Chata różnorodne i inspirujące przeżycia artystyczne.
W OGRODZIE:
– warsztaty tańców dawnych, plecionkarskie, malowania na drewnie, ceramiczne, stoiska lokalnych wystawców, animacje.
– 20.00 – zabawa taneczna z DJ przy budynku OSP.
Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia!