aktualności

“Oblicza Kobiety Twórczej”

“Oblicza Kobiety Twórczej” to wydarzenie stworzone z myślą o kobietach, ku czci kobiet, dla kobiet, opowiedziane przez kobiety. Tegoroczna trzecia edycji przeprowadzi nas przez historie różne, nie zawsze łatwe, nie proste bo czasem kręte, kobiece, piękne na swój sposób. Ukaże wrażliwość kobiecej duszy, tym razem zanurzonej w teatrze i muzyce.
Pierwszą propozycją tegorocznych „Obliczy Kobiety Twórczej” będzie spektakl pt.: ”Stawać się”. To opowieść o szukaniu siebie, o stawaniu się, o wyłanianiu z chaosu znaczeń i przeznaczeń, opowieść o rozpoznaniu, które z powyższych są nasze, są drogą naszej duszy, a które zostały nam nadane, wdrożone, a nawet narzucone. Bohaterka próbuje wyłonić siebie, siebie określić, o siebie zawalczyć przekonując siebie i nas, ze ma prawo i zasoby, by podążać za własnym głosem, za głosem swego serca. Zmagania z oczekiwaniami najbliższych versus jej własnymi stają się pytaniem o wolność w byciu sobą. Wzruszający mini monodram, w którym staje przed nami w swej prawdzie młoda kobieta z okiem bystrym i sercem odważnym, inspirując nas do ważnego bardzo pytania – o to co w naszej duszy piszczy i chce zostać usłyszane.
Scenariusz i reżyseria: Magdalena Płaneta
Występuje: Katarzyna Reichert
Recital Moniki Miszk dźwiękiem otuli naszą duszę.
Monika Miszk, wokalistka, instruktor wokalny, absolwentka Katedry Sztuki Muzycznej I stopnia, studentka II stopnia edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Laureatka wielu przeglądów wokalnych, festiwali na szczeblu powiatowym i ogólnopolskim. Sięga po utwory z pogranicza poezji śpiewanej, piosenki alternatywnej, aktorskiej, autorskiej oraz folku i folk-rocku. Zawsze stawia na szczerość w przekazie, dlatego też ceni sobie tekst utworu.
Podczas recitalu zaprezentuje utwory autorstwa m.in. Renaty Przemyk, Agnieszki Osieckiej, Kasi Sochackiej, Igora Herbuta, Kwiatu Jabłoni, Juli Pietruchy, Maryli Rodowicz, Sanah.
Rezerwujcie termin!
Data: 10 marca 2023 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: sala widowiskowa GCKiB w Czarnej Dąbrówce
Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *