aktualności

V Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych

Za nami V Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych w Czarnej Dąbrówce.

W minioną sobotę było gwarnie, kolorowo, smacznie i wesoło. Przepiękne stoły obfitowały w pyszne i pięknie przygotowane potrawy, własnoręcznie wykonane dekoracje. Panowała niezmiernie przyjazna atmosfera, nie czuć było ducha rywalizacji, można by rzec, że było bardzo rodzinnie i swojsko, czyli tak, jak to na Kaszubach jest. Wszystko to za sprawą uczestników Powiatowych Prezentacji Stołów Wielkanocnych oraz wszystkich przybyłych. Tu zwracamy się do wszystkich Państwa- TO WY TWORZYCIE TO WYDARZENIE, DLATEGO PANUJE TAK CUDOWNA ATMOSFERA.

Tegoroczna impreza odbyła się na Auli w Szkole Podstawowej w Czarnej Dąbrówce. Nie zabrakło zaproszonych gości m.in.: Wójta Gminy Czarna Dąbrówka- Pana Jana Klasy, Starosty Powiatu Bytowskiego- Pana Leszka Waszkiewicza, Radnych Gminy Czarna Dąbrówka, Dyrektorów szkół Gminy Czarna Dąbrówka. W ramach Powiatowych Prezentacji Stołów Wielkanocnych odbyły się dwa konkursy- Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną oraz Konkurs na Najpiękniejszy Stół Wielkanocny. Tegoroczna edycja była o tyle niezwykła, że rozszerzono ją o kategorię gminną, w której nagrody ufundowali lokalni przedsiębiorcy.

W komisji zasiedli:

Agnieszka Wysocka- Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa bytowskiego starostwa

Łukasz Zołtkowski- etnograf, dziennikarz Kuriera Bytowskiego Rafał Niewiarowski- szef kuchni, właściciel Słupskiej restauracji Dym na Wodzie, uczestnik Top Chef. Gościł w swojej restauracji takie osobistości jak Kurt Sheller, Robert Makłowicz czy Karol Okrasa. Laureat Złotej Korony Ambasadora Kuchni Polskiej. https://dymnawodzie.pl/ 

Wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną

WYRÓŻNIENIE- KGW KOŁCZYGŁOWIANKI

III MIEJSCE- KGW ZĄBINOWICZANKI

II MIEJSCE- NOŻYNKO PIĘKNA WIEŚ

I MIEJSCE- KGW POMYSZCZANKI

Wyniki konkursu na najpiękniejszy stół wielkanocny

KATEGORIA POWIATOWA

IV MIEJSCE- KGW W NAKLI

III MIEJSCE- NOŻYNKO PIĘKNA WIEŚ

II MIEJSCE- MALWY Z SIERZNA

I MIEJSCE- KGW LIPNICZANKI

Wyniki konkursu na najpiękniejszy stół wielkanocny

KATEORIA GMINNA

IV MIEJSCE- STOWARZYSZENIE LOKO-MOTYWA (SENIORZY Z KÓZ)

III MIEJSCE- KGW DĘBOWIANKI

II MIEJSCE- KGW UNICHOWIANKI

I MIEJSCE- KGW NOŻYNKO PIĘKNA WIEŚ

Gratulujemy zwycięzcom! Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom! Możecie być wszyscy dumni z siebie! Wspaniała integracja, serdeczność, po prostu piękny czas obfitujący w nowe znajomości, pomysły oraz dobrą zabawę. Dziękujemy!

Dziękujemy także wszystkim sponsorom, bez których byłoby nam ciężko docenić tak fantastyczną pracę uczestników: Starostwo Powiatowe w Bytowie Firma Handlowo-Usługowa Auto Complex Paweł Józkowski Usługo Wodno-Kanalizacyjne i C. O. Marek Wenta, Usługi Stolarskie Karol Stricker Gospodarstwo Rolne Karol Konkol, Bartosz Konkol Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi. Dziękujemy, że możemy liczyć na Wasze wsparcie!

Dziękujemy serdecznie wszystkim artystom, którzy wspaniale zaprezentowali się na scenie i uświetnili to wydarzenie: Zespół Kaszubski Modraki z Parchowa Grupa Wokalno-Artystyczna Zorza z Julitą Durawa Koło Gospodyń Wiejskich Kołczygłowianki Zespół Płomykowe Nutki z Tuchomka

Raz jeszcze dziękujemy komisji za poświęcony czas, zaproszonym gościom za obecność i wsparcie, wszystkim uczestnikom konkursów za niemierzalną pracę i serce, sponsorom za hojność i owocną współpracę. Zapraszamy Was wszystkich za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *