Wystawa obrazów "Wewnętrzny świat Valkyrie"

“Wewnętrzny świat Valkyrie”
Już 29.10.2021 r. (piątek) zapraszamy na wystawę obrazów pn. “Wewnętrzny świat Valkyrie” w GCKiB w Czarnej Dąbrówce (kawiarnia muzyczna).
Malarka prezentować będzie m.in. pejzaże morskie oraz kwiatowe ekspresje. Początek o godz. 18.00.
 
Kilka słów o artystce:
 
VALKYRIE HILD Vera Tugusheva, pseudonim Valkyrie Hild –
młoda utalentowana artystka z Zaporoża (Ukraina) od 2017 r. mieszkająca w Polsce. Jest członkiem Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego w Słupsku, studiowała pedagogikę w collage (rysunek), następnie ukończyła Uniwersytet w Zaporożu na kierunku projektowanie wnętrz. Artystka mieszkając na Ukrainie brała udział w wielu konkursach malarskich. W 2019 r. prezentowała swoje obrazy w słupskiej „Kafeinie”, następnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku podczas wystawy pn. „Z miłością z Ukrainy do Polski”. W tym samym roku zdobyła I miejsce w konkursie pn. „Zabytki naszego powiatu”, z kolei rok później w tym samym konkursie miejsce II. W 2020 r. odbyła się jej kolejna wystawa pn. „Mój świat”, eksponowana w Ratuszu Miejskim w Słupsku i kolejna w Filii nr 8 MBP pn. „Kwiaty”. W maju 2020 roku z powodu pandemii odbyła się wystawa on-line w Centrum Edukacji Regionalnej.
Valkyrie Hild razem z klubem plastyka im. Stefana Morawskiego bierze czynny udział w plenerach malarskich. Do tych należał m.in. plener pn.: “Kwiaty, pejzaże i zwierzę w plenerze” w Rowach oraz „Magia koloru” w Mikorowie, oba zakończone wernisażami poplenerowymi. Z kolei w lipcu 2021 odbyła się wystawa w klubokawiarni „Jolander” z obrazami przedstawiającymi motywy dziecięce.
Artystka pięknymi krokami dąży do osiągnięcia artystycznego celu, spędzając wiele aktywnych godzin przy płótnie. Jej obrazy napawają optymizmem.
Oprócz malowania Valkyrie Hild pisze wiersze. W 2016 roku brała udział w festiwalu poezji w Wasyliewkie, jej wiersze zostały wydrukowane w almanachu “W murach srebrnego wieku”. W 2015 roku jeden z jej wierszy został opublikowany w zbiorze „Perła Zaporoża”.
 
Zapraszamy serdecznie!