aktualności

Zapach Domu- spektakl Kępickiej Grupy Teatralnej

BLISKIE SPOTKANIA TEATRALNE 27-28.10.23 R. CZARNA DĄBRÓWKA🎭

28.10 (sobota)

Godz. 18:00

„Zapach domu”

Kępicka Grupa Teatralna, to ludzie z pasją do teatru.

To właśnie Twoi znajomi, może nawet ktoś z rodziny.. ciocia… wujek… przyjaciółka… koleżanka. Ta grupa to ludzie, których spotykasz na codzień, którym mówisz “cześć ” lub “dzień dobry”.

Swój wolny czas poświęcają na zajęcia teatralne. To 10 osób, które są w różnym wieku, mają różne profesję, ale znalazły wspólny mianownik. Gośćmi audycji „Ludzie Na Plus” byli mieszkańcy Kępic, którzy pod okiem Magdaleny Płanety, aktorki, reżyserki, pedagoga, stworzyli spektakl teatralny pt. „Zapach domu”.

„Zapach domu” to rzecz o życiu. To wspomnienia, nie zawsze te dobre, które towarzyszyły wielu z nas. Spektakl dotyka najczulszych strun. Jest zbiorem pomysłów i historii, które mogły się zdarzyć, być może nawet się zdarzyły.

Premiera spektaklu odbyła się w listopadzie. Spotykaliśmy się raz w tygodniu, przed przedstawieniem częściej. Musieliśmy zaufać sobie, Magdzie Płanecie, i poddać się pewnym działaniom – mówią uczestnicy zajęć.

„Zapach domu” to opowieść dla dorosłych, grana i współtworzona przez dorosłych pasjonatów twórczości amatorskiej, którzy wracają wspomnieniami do czasów swego dzieciństwa, a w przypadku niektórych było to naprawdę całkiem dawno. Z okazji Dnia Dziecka proponujemy przytulić swoje wewnętrzne dziecko i razem z twórcami spektaklu udać się we wzruszającą podróż do przeszłości – zachęca reżyserka.

– „Czuję smak i zapach niedzielnych obiadów i kwiatków sypanych na Boże Ciało. Czuję zapach pierniczków bożonarodzeniowych i zapach dymu z komina jesienią i pamiętam, że wszystko płynęło tak powoli…” – mówi jedna z bohaterek. A ty? Jak pamiętasz swoje dzieciństwo? Nostalgiczny, czuły, uroczy, zabawny, a miejscami nieco bolesny spektakl Kępiczan z pewnością może też inspirować, jak spędzać czas wolny w ochotniczym ruchu amatorskim – dodaje Płaneta.

„Przytulić swoje wewnętrzne dziecko”. Wyjątkowy spektakl od dorosłych dla dorosłych.

ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *