Yach Music Festival - Nożyno

„Yach Music Festival” to letnie wydarzenie muzyczne, którego głównym przesłaniem jest uczta muzyczna dla miłośników, koneserów muzyki z pogranicza m.in. rocka, punka, ale przede wszystkim to okazja do zaistnienia, pokazania się oraz rozwinięcia skrzydeł młodym adeptom tego typu gatunków muzycznych. Początkujący artyści potrzebują okazji do sprawdzenia swoich umiejętności, zaprezentowania się, zweryfikowania swoich umiejętności zarówno przed oglądającą ich publicznością, jak i w oczach mediów, oceniających ich muzyków z wieloletnim doświadczeniem, tych, którzy mogą dać im szansę zaistnienia, menadżerów, oraz innych osób, kształtujących świat muzyczny. 

Sam Yach Paszkiewicz, ojciec chrzestny polskiego videoklipu, który przez ostatnie lata swojego życia był częstym gościem w gminie Czarna Dąbrówka, uwielbiał oglądać ludzi z pasją, przyglądać się w jaki sposób pracują oraz tworzą, stał się dla nas – jego przyjaciół, wzorem do naśladowania. Stąd pomysł, by nasz festiwal był kontynuacją jego dzieła.

W 2019 roku na Yach scenie w Nożynie gościło blisko 50 artystów z 9 kapel, zespołów, formacji, z całej Polski. Przeważali artyści pomorscy, serwujący publiczności mocne brzemienia. Ich występom przyglądali się doświadczeni muzycy, artyści, krytycy i menadżerowie poważnych środowisk artystycznych. Chcąc zwiększyć szansę rozwoju artystom występującym na naszej scenie, do współpracy zaprosiliśmy m.in. Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Dolinę Charlotty, Pomorskie Towarzystwo Muzyczne MakroFon z Słupska. Efektem tej współpracy były liczne zaproszenia zwycięskich kapel do udziału w innych wydarzeniach na ważnych scenach muzycznych. 

Przesłaniem naszego festiwalu jest uskrzydlanie młodych artystów, muzyków, stwarzanie im szansy rozwoju twórczego oraz uwrażliwianie odbiorców/ słuchaczy na różnorodne gatunki muzyczne.