aktualności

Warsztaty teatralne z Magdaleną Płaneta

06.02.2024 r. w GCKiB w Czarnej Dąbrówce odbędą się warsztaty teatralne dla młodzieży. Warsztaty poprowadzi Magdalena Płaneta.

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2004 roku. Od tegoż samego roku aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu. Twórczyni Teatru Planeta M. Reżyserka, aktorka, dramatopisarka, pedagog.

Jej aktywność artystyczna sięga korzeniami przedsięwzięć z ducha teatrów offowych. Od 1997 roku nieprzerwanie współpracuje, jako aktorka, reżyser i instruktor teatralny, z Ośrodkiem i Teatrem „Stacja Szamocin” mieszczącym się na opuszczonym dworcu kolejowym w Szamocinie. Gra tam nie tylko wspólnie tworzone spektakle, ale przede wszystkim od 1997 roku prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, a także dla osób dorosłych. Jest również wiceprezesem Stowarzyszenia Edukacyjno-Teatralnego „Stacja Szamocin”. Prezes powstałego w 2012 r. Stowarzyszenia Teatru Planeta M.

W 2007 roku założyła grupę teatralną Teatr Na Fundamentach, dla której, niecały rok później, znalazła siedzibę na nieczynnej stacji PKP Kórnik w Szczodrzykowie (ok. 19 km od Poznania). 23 października 2011 roku Teatr Na Fundamentach zmienił nazwę na Teatr Planeta M.

Nieprzerwanie rozszerzając swe umiejętności, w latach 2006-2009 pracowała na rzecz osób niepełnosprawnych metodą teatroterapii w projekcie „Teatracje”, szukając dróg komunikacji z aktorem niepełnosprawnym intelektualnie. Prace tę wykonywała z ogromnym powodzeniem.

Od 2005 roku prowadzi zajęcia w Studium Aktorskim – Regionalnego Ośrodka Edukacji w Poznaniu, stworzywszy wcześniej autorski program kursu tej szkoły, który realizowany jest wedle jej założeń po dziś dzień.

W styczniu 2010 roku „za piękne sceniczne dojrzewanie” otrzymała Medal Młodej Sztuki w dziedzinie teatru przyznawany przez „Głos Wielkopolski”. Od marca 2013 roku współpracuje z O.T. Rondo w Słupsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *